zoeken op  
RECHTSTREEKS boeken bij de eigenaar !

Prijzen en beschikbaarheid
Laatste update: 14-06-'10
beschikbaar
Aanbieding
 
niet beschikbaar
onbekend
 

Standaard prijs

 
 
Per week
Per nacht
Minimum verblijf
 
Laagseizoen
€ 380
€ 70
2 nacht(en)
 
Hoogseizoen
€ 520
€ 90
5 nacht(en)
 

Bijzonderheden

LET OP: prijzen op basis van 4 personen, exclusief ontbijt.
Gehele huis 5-7 pers.: € 550,- (laag) en € 770,- (hoog) per week.
Losse 2-pers. kamer: € 35,- (laag) en € 45,- (hoog) per nacht.
Open van 1 maart-1 november. Hoogseizoen: half mei-half september. Laagseizoen: overige data.
AANBIEDING hele huis in maart en april 2010: € 300,- (4 pers.) of € 150,- (2 pers.) p/week.

Uw periode en prijs



Beschrijving

Monte das Moradias ligt prachtig in het groen aan het stuwmeer van Santa Clara a Velha. De gastvrije Nederlandse eigenaren van dit vakantiehuis Alentejo bieden een plek met rust, ruimte en privacy voor iedereen die de landelijkheid van de zuidelijke Alentejo wil ervaren. Monte das Moradias kijkt aan alle kanten uit op de heuvels maar ook op het meer.

Monte das Moradias heeft twee 2-persoons kamers en een 3-persoonkamer. U kunt zowel het hele huis huren (4-7 personen) als een aparte kamer voor 2 personen. Het huis heeft een grote woonkeuken die van alle gemakken en een grote eettafel is voorzien. Er is ook een buitenkeuken met een ruim terras en een barbecue. 's Avonds is de eettafel onder de kurkeik een ideale plek om te genieten van een hapje of drankje onder de sterrenhemel.

Voor wandelingen vormt dit vakantiehuis Alentejo een ideaal vertrekpunt naar de bron, het meer of verder. Voor langere afstanden staan er fietsen en mountainbikes tot uw beschikking en als u een tocht over het water wilt maken, hebben wij voor u kayaks. Niet alleen sportief heeft Monte das Moradias veel te bieden. Ook voor een creatieve vakantie bent u aan het juiste adres: uw Nederlandse gastheer geeft cursussen tekenen en schilderen waarvoor de omliggende natuur zich uitstekend leent!

Arrangement

arrangement

Een aantal malen per jaar organiseren wij op ons vakantiehuis Alentejo workshops schilderen en tekenen voor beginners en gevorderden (voor data zie onze website). Ook kunnen op verzoek tussentijds cursussen georganiseerd worden, individueel of voor groepen. Cursusleider is de gastheer zelf.



Kaart



Gastenboek

Rianne en Yvonne beoordeling:
Zelden zo aangenaam verdwaald als op de weg van Santa Clara naar Mértola! Na drie kwartier hobbelen over steeds steniger weggetjes op zoek naar de doorgaande weg, kwamen we uiteindelijk tot stilstand voor een mooi wit huis, waar we dan maar de weg zouden vragen. Om een lang verhaal kort te maken: Mértola kon nog best even wachten, 2 nachten hier gebleven en een heerlijke tijd gehad. Voor volgende gasten enkele do´s en don´ts : Do : Kayakken en zwemmen, de heuvel op voor het uitzicht, de hangmat benutten, vragen of Rian haar vegetarische pastaschotel kan maken, medronho drinken en eten ! Don´ts : Heel lang van het uitzicht genieten terwijl je eigenlijk thee aan het zetten was (fluitketel drooggekookt), keren op de weg ( op de rand van het ravijn gered door de buurman ), te snel weggaan ! Bedankt voor de hartelijke ontvangst en wellicht tot ziens ! Rianne en Yvonne.

Lees meer reacties

Omgeving

Het landschap rond het vakantiehuis Alentejo is typisch Alentejaans met onverharde weggetjes, kurkeiken en eucalyptussen en hier en daar een schaapskudde die alle rust en ruimte heeft om ongestoord te grazen. 

De wat bredere landweg leidt naar authentieke dorpjes als Santa Clara, Garvao, Santana da Serra en Parreiras. Elk dorp heeft op vaste tijden een traditionele markt waar u typische Portugese produkten kunt kopen en kunt opgaan in de gemoedelijke sfeer onder de Alentejaanse bevolking.

De schitterende westkust, Parque Natural de Sudoeste Alentejano, is binnen een uur over goede maar rustige provinciale wegen te bereiken.



Regio informatie

De Alentejo heeft een aangenaam klimaat hoewel het in de zomer behoorlijk warm kan zijn. Het is een relatief dunbevolkte streek met in het zuidelijk gedeelte (Baixo Alentejo) golvende vlakten met graan, wijnranken, olijfbomen en kurkeiken. De witte dorpjes, kastelen en vooral de rust en ruimte maken de Alentejo erg aantrekkelijk. De azuurblauwe zee aan de westkust met zijn verlaten witte stranden biedt verkoeling.

Het noordelijk deel van de Alentejo (Alto Alentejo) is langs de Spaanse grens wat rotsachtiger. Hier liggen, hoog op de heuvels, prachtige slaperige kasteeldorpjes.

Bezienswaardigheden Baixo Alentejo

De Alentejo biedt zowel een bijzonder landschap als mooie dorpen en steden. Enkele tips voor uitstapjes in het onderste deel van de Alentejo op een rij:

  • het stadje Serpa met zijn indrukwekkende toegangspoort en bekende schapenkaas
  • de prettige stad Beja met zijn ommuurde centrum en mooie pleinen
  • het grootste stuwmeer van Europa met een enorme dam, Barragem do Alqueva, vlakbij Moura
  • het mooie witte Mértola aan de rivier de Guadiana
  • wandelen in één van de nationale parken bij Mértola of Sines
  • golfen in
    Évora, Redondo of Badajoz (Spanje)
  • Évora, één van de best bewaarde Middeleeuwse steden van Portugal
  • een megalietentocht in de omgeving van Évora langs neolitische graven, menhirs en grotten met schilderingen van 15.000 jaar oud
  • de pottenbakkersdorpen Redondo en São Pedro de Corval
  • de wijnroutes van de Alentejo
  • Vila Nova de Milfontes, één van de mooiste badplaatsjes aan de Portugese westkust
  • de witte zandstranden bij Porto Côvo
  • Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina aan de westkust, een prachtig natuurgebied met vele vogels, kliffen, heuvels en duinen begroeid met lage struiken.

Evenementen Baixo Alentejo

  • Festas de Senhora de Guadalupe in Serpa met een pelgrimtocht en heilige processies (maart/april)
  • Noites na Noura in Serpa met lokale toneel- en muziekgezelschappen (juli - augustus)
  • Markt in Ferreira do Alentejo (maandelijks, zaterdag)


Contactgegevens vakantiehuis Portugal

 
Naam verhuurder
Ben Helmink
 
Telefoonnummer
00351 283881182
 
Mobiel nummer
00351 966043756
 
 
E-mail de verhuurder rechtstreeks
 
Gesproken talen
Deutsch, English, Nederlands,
 
Link naar de website
Klik hier